Często wydaje nam się, że odzież termoaktywna przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów i zawodowych sportowców, jednakże nic bardziej mylnego! Idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów turystycznych, wypraw na spacer z psami w sezonie jesienno-zimowym, jak również na co dzień w chłodne dni. Bielizna termiczna zapewni nam zwiększony komfort oraz ochronę przed chłodem, natomiast modele termoaktywne idealnie sprawdzą się podczas biegania, jazdy na rowerze czy wykonywania innych aktywności fizycznych na zewnątrz.

Dlaczego warto zainteresować się bielizną termoaktywną oraz termiczną?

Aktywności fizyczne wykonywane na świeżym powietrzu w sezonie jesienno-zimowym oczywiście wiążą się z ogromną przyjemnością, jednakże po odpowiednim przygotowaniu. Warto zadbać o swój komfort cieplny przez wybór odpowiedniej bielizny i odzieży, spośród której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie! Warto wiedzieć, że jest to również świetne rozwiązanie w sezonie letnim – zapewni Ci komfort bez względu na panujące wokół Ciebie warunki atmosferyczne. Głównym zadaniem wspomnianych elementów odzieży jest utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, a więc ochrona naszego organizmu przed przegrzaniem oraz wychłodzeniem. Głównym zadaniem ubrań termicznych jest przechwytywanie wilgoci i odprowadzanie jej na zewnątrz, dzięki czemu na dłużej możemy zachować poczucie świeżości.

Bielizna termoaktywna i termiczna – różnice

Często wspomniane sformułowania stosowane są zamiennie, jednakże można znaleźć niewielkie różnice pomiędzy wspomnianymi elementami odzieży. Bielizna termiczna to zdecydowanie szersze pojęcie – jej zadaniem jest nie tylko ochrona przed wyziębieniem, ale również zadbanie o odprowadzanie wilgoci. Nie jest ona polecana w sezonie letnim i wiosennym, ponieważ ma ona za zadanie zapewnić nam komfort cieplny. Natomiast bielizna termoaktywna gwarantuje nam zwiększoną wentylację – często jest wzbogacana jonami srebra, które niwelują nieprzyjemne zapachy. Przy wyborze, warto zdecydować się na model, który będzie ściśle przylegał do ciała, ponieważ wtedy zauważymy jego największą efektywność.