Sezon jesienno-zimowy potrafi być bardziej wymagający pod względem odczuwanego chłodu od innych pór roku, dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć. Dużą popularnością cieszy się bielizna termoaktywna, której właściwości nie tylko chronią nas przed zimnem, ale również odprowadzają nadmiar wilgoci z ciała. Aby jednak bielizna termoaktywna jak najdłużej utrzymywała swoje właściwości, konieczne jest jej odpowiednie wyczyszczenie. Mikropory nie tylko wymagają regularnego oczyszczenia, ale również udrożnienia, dlatego po każdej zwiększonej aktywności fizycznej, warto ją uprać. Zazwyczaj na metkach znajdują się zalecenia dotyczące pielęgnacji wspomnianej odzieży, za którymi warto podążać.

Jak wygląda pranie bielizny termoaktywnej?

Warto pamiętać, że odzież termoaktywna jest stworzona z niezwykle wymagających materiałów, o które należy w odpowiedni sposób dbać. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów czyszczenia będzie pranie ręczne – warto pamiętać, aby zbytnio nie ugniatać i nie wyciskać nadmiaru wody, ponieważ takie działania mogłyby doprowadzić do uszkodzenia włókien. Bielizny nie powinno się również prać w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Cienkie ubrania o delikatnej strukturze przy praniu w automacie, warto wrzucić do specjalnego woreczka, dzięki któremu mamy pewność, że nie zostaną zniszczone przez inne ubrania. Podczas suszenia bieliznę najlepiej rozłożyć na płasko w zacienionym, lecz przewiewnym miejscu.

Środki dedykowane do czyszczenia bielizny termoaktywnej

Decydując się na pranie odzieży termoaktywnej dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z tradycyjnych proszków, płynów do płukania, a także zmiękczających środków do tkanin. Wspomniane detergenty mogą niekorzystnie wpłynąć na właściwości materiału, np. paro przepuszczalność. Najlepszym rozwiązaniem okażą się dedykowane środki do czyszczenia odzieży termoaktywnej. W naszym asortymencie dostępne są preparaty marki NIKWAX, wśród których znajdziemy specjalne środki do prania, impregnaty, a także specjalne żele do czyszczenia zabrudzeń.

Dlaczego warto zainwestować w specjalistyczne preparaty? Pozwolą nam na dłużej cieszyć się z cennych właściwości zakupionej odzieży!